14 listopad 2022

Koncert karnawałowy

zdjęcie: Koncert karnawałowy / kupbilecik24.pl / Koncert karnawałowy
kupbilecik24.pl / Koncert karnawałowy
Zapraszamy 13 stycznia 2023 roku do Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara, Słupsk, ul. Jana Pawła II 3.
REKLAMA
data: 2023-01-13 19:00
miejsce: Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara, Słupsk, ul. Jana Pawła II 3
bilety: KUP BILET

data: 2023-01-27 19:00
miejsce: Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara, Słupsk, ul. Jana Pawła II 3
bilety: KUP BILET
 

27 stycznia zapraszamy na wyjątkowy koncert! Na scenie zobaczymy gwiazdy polskiej i światowej opery współpracujące z Fundacją AVANGART: Iwonę Sochę (sopran), Katarzynę Zając - Caban (sopran), Dario Di Vietri (tenor) i Piotra Wołosza (bas), którzy zaprezentują Państwu najwspanialsze utwory z oper i operetek, ale także pieśni neapolitańskie oraz hity włoskiej piosenki. W programie usłyszymy m. in. słynną arię "Nessun dorma", "Czardasza Sylwii", "O sole mio" oraz "Felicita"

Akompaniować będzie orkiestra symfoniczna Filharmonii "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara pod dyrekcją Marty Kosielskiej.
Prowadzenie: Jan Połowianiuk
Reżyseria koncertu: Magdalena Wołosz
Zapraszamy!!!

Pierwsza część
J. Strauss II - "Polka Tritsch-Ttatsch"
G. Puccini - Aria Musetty "Quando m"en vo" z opery "Cyganeria"
G. Rossini- Aria Don Bartolo "La calunnia" z opery "Cyrulik Sewilski"
Ch. Gounod - Aria Julii "Jeveux vivre" opery "Romeo i Julia"
G. Puccini - Aria Calafa "Nessun dorma" z opery "Turandot"
J. Offenbach - "Galop" z operetki "Orfeusz w piekle"
I. Kalman - "Czardasz Sylwii" z operetki "Księżniczka Czardasza"
I. Kalman - Duet "Ach jedź do Varasdin" z operetki "Hrabina Mariza"
F. Lehar - Aria Giuditty "Kto me usta całuje ten śni" z operetki "Giuditta"
I. Kalman - Duet "co się dzieje oszaleję" z operetki "Księżniczka Czardasza"
F. Lehar - Duet "Usta milczą dusza śpiewa" z operetki "Wesoła wdówka"
J. Strauss - Marsz Radetzkiego

Druga część
"Tarantella Napoletana" - włoska melodia tradycyjna
L. Arditi - "Il Baccio"
L. Denza - "Funiculi funicula" - pieśń neapolitańska
C. Di Chiara - "La Spagnola" - pieśń neapolitańska
E. Di Capua - "o sole Mio" - pieśń neapolitańska
Ricchi e Poveri - "Sara perche Ti Amo"
Al. Bano & Romina Power - "Ci Sara"
T. Cutugno - "L"Italiano"
Al. Bano & Romina Power - "Sharazan"
D. Modugno - "Nel blu dipinto di blu"
Al. Bano & Romina Power - "Felicita"
U. Tozzi - "Ciao Siciliano"
Ricchi e Poveri - "Mamma Maria"

Fundacja na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART powstała w 2015r. Głównym celem Fundacji jest umożliwienie szerokiej publiczności obcowania ze światem opery na najwyższym światowym poziomie.

Fundacja AVANGART jest organizatorem oraz wykonawcą wielu koncertów i przedstawień operowych w Polsce. Współpracuje z gwiazdami opery z całego świata (Polska, Włochy, Hiszpania, Gruzja, Rosja, Albania oraz Brazylia). Fundacja może poszczycić się produkcjami operowymi wystawionymi w przestrzeni pozateatralnej z wykorzystaniem obiektów architektonicznych i przyrodniczych.

Marta Kosielska - dyrygentka - Ukończyła trzy kierunki studiów: Stosunki międzynarodowe (UŁ), Edukacja artystyczna z dyrygenturą chóralną (AM Łódź) oraz Dyrygentura symfoniczno - operowa (UMFC Warszawa). Już w trakcie studiów na UMFC związała się ze sztuką operową pracując przy projektach wystawionych w Filharmonii Gorzowskiej, Operze Narodowej, Teatro Lope de Vega (Sewilla) i w Cemal Resit Rey Concert Hall (Stambuł) oraz Warszawskiej Operze Kameralnej. Od 2014 roku związana z Teatrem Wielkim w Łodzi. Od pulpitu dyrygenckiego poprowadziła następujące opery i operetki: "Madame Butterfly", "Turandot" G. Pucciniego, "Tramwaj zwany pożądaniem" A. Previna, "Baron cygański", "Noc w Wenecji", "Zemsta nietoperza" J. Straussa, "Don Pasquale" G. Donizettiego, "Viva la Mamma" G. Donizettiego oraz "Don Kichot" L. Minkusa. Od 2017 roku współpracuje z Fundacją AVANGART w charakterze dyrygentki, pianistki i aranżerki. Od sześciu lat prowadzi koncerty i gale Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO, operę "Cyganeria" G. Pucciniego (2017), operę "Cyrulik Sewilski" G. Rossiniego, operetkę "Księżniczka Czardasza" I. Kalmana (2018), operę "Straszny Dwór" S. Moniuszki (Włochy 2021, Grecja 2022).

Magdalena Wołosz - reżyser koncertu - Ukończyła Zarządzanie i Marketing w Wyższej Szkole Marketingu i Biznesu w Łodzi. W 2009 roku stworzyła grupę artystyczną AVANGART, której była kierownikiem i managerem. W 2015 roku stworzyła wspólnie z Piotrem Wołoszem Fundację na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART. Jest producentem, autorem scenariuszy oraz reżyserem wszystkich koncertów i wielu widowisk realizowanych dotychczas przez Fundację. Współautor i reżyser "Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO" oraz "Muzycznych Wakacji z Fundacją AVANGART". Z powodzeniem realizuje również reżyserię światła w przedsięwzięciach Fundacji.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Koncert operowo-operetkowy
artyści:
Iwona Socha, Katarzyna Zając-Caban, Dario Di Vietri, Piotr Wołosz
Na scenie zobaczymy gwiazdy polskiej i światowej opery współpracujące z Fundacją AVANGART: Iwonę Sochę (sopran), Katarzynę Zając - Caban (sopran), Dario Di Vietri (tenor) i Piotra Wołosza (bas), którzy zaprezentują Państwu najwspanialsze utwory z oper i operetek, ale także pieśni neapolitańskie oraz hity włoskiej piosenki. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 

Zapraszamy na koncert muzyki filmowej połączony z Jubileuszem 50-lecia Pracy Artystycznej Krzesimira Dębskiego, wybitnego kompozytora, skrzypka jazzowego, dyrygenta, aranżera i producenta muzycznego. Dębski porusza się równie swobodnie w świecie jazzu, jak i muzyki klasycznej. Pracował niemal we wszystkich dziedzinach świata muzyki. Znany jest przede wszystkim z licznych i cieszących się dużą popularnością kompozycji muzyki filmowej. Sam artysta przekonuje, że muzyka klasyczna jest jego właściwą domeną.


Artysta nagrał ponad 60 albumów ze swoimi kompozycjami dla wielu wytwórni płytowych. Skomponował ponad 70 utworów symfonicznych i kameralnych. Napisał 4 koncerty fortepianowe i 3 skrzypcowe. Jego utwory były wykonywane na najpoważniejszych festiwalach muzycznych, co najważniejsze poświęconych nie tylko muzyce współczesnej, jak Luzern Festival czy Piano Spheres w Los Angeles, na festiwalach w Malmo, Brukseli i w Pasandenie, ale także w tak egzotycznych krajach, jak Meksyk, Indie, Korea. Należy podkreślić, że wykonywali je wielcy wykonawcy, którzy nie często dają się namówić na wykonawstwo nowej muzyki: Vadim Riepin, Jose Cura, Susan Svrcek, Daniel Stabrawa - wykonawca II Koncertu skrzypcowego, Gilad Atzmon, "Cello Ansamble" Filharmoników Berlińskich oraz Solvguttene Chor z Oslo i wykonawca III Koncertu skrzypcowego Konstanty Andrzej Kulka. Dębski jest laureatem wielu konkursów kompozytorskich, m. in.: Konkursu z okazji 25-lecia Festiwalu "Poznańska Wiosna Muzyczna" i nagrody Premiera za Twórczość dla Dzieci. Jest autorem muzyki do 100 filmów fabularnych i dokumentalnych m.in.: "Medium", "Kingsajz", "Ogniem i Mieczem", "W Pustyni i w Puszczy", "Tam i z Powrotem", "Stara Baśń", "1920 Bitwa Warszawska", oraz seriali telewizyjnych "Klan", "Złotopolscy", "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej", "Przepis na życie", "Ranczo". W 2005 roku Dębski otrzymał zamówienie od hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films na skomponowanie nowej muzyki do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914 - 1917. Wykładał kompozycję na warsztatach w Bilkent, Darmstadt, Salzau i San Diego.

W latach 90-tych podjął działalność dyrygencką, a jego dyskografia jako dyrygenta obejmuje kilkanaście tytułów, między innymi z muzyką filmową dla Sony Classical. Prowadził, komponował i aranżował koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd jak: Jose Carreras, Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Jose Cura, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean -Luc Ponty, Mark O"Connor, Regina Carter, John Blake i Nigel Kennedy, Brandford Marsalis, UB40, Cris DeBurgh, Garou, Keb "Mo".Ogromna popularność zespołu String Connection na początku lat osiemdziesiątych sprawiła, że jako lider i solista zagrał blisko 1000 koncertów jazzowych w Europie i Ameryce. Prof. dr hab. Krzesimir Dębski jest wykładowcą kompozycji i aranżacji na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

W programie usłyszycie Państwo najbardziej znane i lubiane utwory z filmów i seriali :
1. Szarża Jazdy Polskiej - Ogniem i mieczem
2. Pieśń Heleny - Ogniem i mieczem
3. Bitwa z Ogniem i Mieczem
4. Love Me Tender opracowanie Krzesimira Dębskiego znanego standardu Elvisa Presleya który tworzył ścieżkę dźwiękową wielu filmów na całym świecie
5. Rancho Symphony - Ranczo
6. Wyścig furmanek - Ranczo
7. Pieśń Mili - Stara Baśń
8. Sarabanda miłości - 1920 Bitwa Warszawska
9. Taniec huculski - Maszyna zmian
10. Lonely Hearts - Gwiezdny Pirat
11. Marsz Zdobywców - Gwiezdny Pirat
12. Na Warszawę Berlin, Paryż- 1920 Bitwa Warszawska
13. Here Comes Motion Trio - Stara Baśń
14. Wiązanka serialowa - Klan,Złotopolscy, Gwiezdny Pirat, Na wspólnej
15. Cantabile h-moll - Young Magician
16. Mama Africa - W Pustyni i w Puszczy
17. Rzeka Marzeń W Pustyni i w Puszczy
18. Trojak Jubileuszowy
19. Country in E

Wystąpią:
Krzesimir Dębski - dyrygent
Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Czas koncertu ok. 2 godz.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Krzesimir Dębski
artyści:
Krzesimir Dębski
Krzesimir Marcin Dębski – polski kompozytor, m.in. muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent. Lider zespołu jazzowego String Connection. Studiował kompozycję w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu u Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Słupsk
-5.3°C
wschód słońca: 08:00
zachód słońca: 15:27
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-11 12:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-11 18:00
miejsce
Teatr Rondo, Słupsk, Mieczysława...
wstęp biletowany