Wydarzenia

KONCERT FAMILIJNY. Dziadek do orzechów - Mikołajki z muzycznej bajki

dodano 2022-10-17 19:13:51
rozpoczęcie:
2022-12-11 12:00
miejsce:
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara, Słupsk, ul. Jana Pawła II 3
bilety:
Koncert nawiązuje do znanej w wielu filharmoniach tradycji niedzielnych Koncertów Familijnych. Dedykowany jest najmłodszym słuchaczom, którzy z okazji Mikołajek w towarzystwie mamy, taty, babci, dziadka, cioci i wujka, będą mogli przenieść się w magiczną muzyczną podróż. W trakcie koncertu pojawi się niezwykły taneczny spektakl do muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu "Dziadek do orzechów", w wykonaniu dzieci z klas rytmiki PSM w Słupsku. Podczas niedzielnego spotkania przewidziany jest także muzyczny konkurs dla dzieci z widowni. Koncert dodatkowo wzbogacony jest ciekawym komentarzem prelegenta, który wprowadza nie tylko w świat muzyki, ale przybliża związane z tematem przewodnim legendy, baśnie, zwyczaje i anegdoty. Całość doskonale bawi i uczy.

W trakcie całego występu akompaniuje zespół FILHARMONIC BAND złożony z muzyków Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, który wykonuje utwory w własnych aranżacjach.

Wystąpią:
Bartosz Wiśniewski - prelekcja
Mirosław Brzozowski - trąbka. flugelhorn
Jarosław Nyc - saksofon altowy, sopranowy
Grzegorz Karaś - saksofon tenorowy, klarnet
Marek Sikora - puzon
Zenon Terefenko - fortepian
Robert Sakowicz - gitara basowa
Wiesław Helinski - perkusja

Zespół Filharmonic Band powstał w 2018 roku z inicjatywy Jarosława Nyca - klarnecisty, saksofonisty i aranżera. Jego skład tworzą muzycy Polskiej Flharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, których połączyła wspólna pasja do muzyki. Grupa wykonuje bardzo różnorodny repertuar. Składają się na niego utwory klasyczne, a także przeboje muzyki popularnej: filmowej, jazzowej, popowej, rockowej i folkoworockowej. Program skierowany jest do szerokiej publiczności - od najmłodszej do najstarszej. Zespół zaprasza do współpracy wielu znakomitych solistów i chętnie współpracuje z młodymi adeptami sztuki muzycznej.

CENY BILETÓW:
25 ZŁ (DOROŚLI),
20 ZŁ (DZIECI DO 18r.ż.).
Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Dziadek do orzechów
artyści:
Bartosz Wiśniewski, Mirosław Brzozowski, Jarosław Nyc, Grzegorz Karaś, Marek Sikora i inni
Koncert nawiązuje do znanej w wielu filharmoniach tradycji niedzielnych Koncertów Familijnych. Dedykowany jest najmłodszym słuchaczom, którzy z okazji Mikołajek w towarzystwie mamy, taty, babci, dziadka, cioci i wujka, będą mogli przenieść się w magiczną muzyczną podróż. W trakcie koncertu pojawi się niezwykły taneczny spektakl do muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu "Dziadek do orzechów", w wykonaniu dzieci z klas rytmiki PSM w Słupsku. Podczas niedzielnego spotkania przewidziany jest także muzyczny konkurs dla dzieci z widowni. Koncert dodatkowo wzbogacony jest ciekawym komentarzem prelegenta, który wprowadza nie tylko w świat muzyki, ale przybliża związane z tematem przewodnim legendy, baśnie, zwyczaje i anegdoty. Całość doskonale bawi i uczy. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Słupsk
1.9°C
wschód słońca: 07:38
zachód słońca: 16:32
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2023-02-04 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Słupski Inkubator Technologiczny -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany