21 wrzesień 2022
patronat medialny

Rusza II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży

fot. nadesłane
Rusza II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży. Przez najbliższy miesiąc trwać będą eliminacje on-line, a finał odbędzie się w listopadzie w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
Organizatorem akcji, już po raz drugi, jest fundacja Druga Droga Mistrza.

Przed rokiem byliśmy zaskoczeni olbrzymią frekwencją, więc teraz już nas to nie zaskoczy. Na pewno nie zaskoczy nas też poziom wiedzy na temat sportu i wydarzeń sportowych, bo dzieciaki i młodzież naprawdę wiedzą bardzo dużo – mówi Witold Roman, prezes fundacji Druga Droga Mistrza, w przeszłości wybitny reprezentant Polski w siatkówce.

Konkurs będzie testem wiedzy o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także różnych aspektach związanych ze sportem w Polsce. Zawiera aż osiemset pytań, które zostały przygotowane we współpracy z ekspertem z Katedry Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Pamiętam ubiegłoroczną edycję testu i naprawdę wyjątkową wiedzę finalistów. Muszę przyznać, że sam, chociaż wywodzę się ze sportu, zajmuję się nim całe życie i się nim pasjonuję, to czasem miałem kłopoty z odpowiedzią na pytania – mówi Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, który przed rokiem był gościem honorowym finału konkursu.

Sam II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży będzie przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do 19 października. Będzie to otwarty konkurs ogólnopolski w formie testu on-line na stronie internetowej fundacji www.drugadrogamistrza.pl. Uczestnicy, podzieleni na dwie grupy wiekowe, będą odpowiadać na trzydzieści pytań – to dzieci i młodzież w wieku 7-12 lat – oraz na pięćdziesiąt pytań w przypadku młodzieży w wieku 13-17 lat.

Pierwszy etap wyłoni trzydziestu finalistów w każdej z grup wiekowych, którzy spotkają się w 4 listopada w Centrum Olimpijskim PKOl podczas drugiego etapu. Wtedy każdy z finalistów ponownie będzie musiał odpowiedzieć na trzydzieści pytań w grupie młodszej i pięćdziesiąt w grupie starszej. Dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody – dodaje Roman.

W komisji konkursowej II etapu zasiądą wybitni sportowcy, a samo wydarzenie będzie także uświetnione ich opowieściami z olimpijskich aren. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a patronat honorowy nad testem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Partnerami testu są także m.in. Polski Komitet Olimpijski i Muzeum Sportu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Słupsk
1.6°C
wschód słońca: 07:42
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2023-02-04 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Słupski Inkubator Technologiczny -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany