patronat medialny

Otylia Jędrzejczak kolejny raz zaprasza młodych adeptów pływania na Otylia Swim Tour

fot. nadesłane
Ponad 120 młodych adeptów pływania – a także ich rodzice – weźmie udział w trzeciej tegorocznej odsłonie akcji „Otylia Swim Tour”. Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, wraz ze sztabem swojej fundacji, będzie szkolić młodych pasjonatów pływania w niedzielę, 18 września, w Prudniku w województwie opolskim.
Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w całym kraju. W każdym spotkaniu udział biorą młodzi adepci pływania, którzy potrafią przemieszczać się w wodzie przynajmniej dwoma stylami pływackimi – grzbietowym i dowolnym. Warsztaty są skierowane także do ich rodziców i opiekunów, a każdorazowo odbywają się warsztaty z psychologiem i dietetykiem.

Sztab trenerski fundacji tworzą wybitni sportowcy i trenerzy, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Jestem naprawdę dumna z faktu, że fundacja może zaproponować dzieciom zajęcia z tak świetnie wykwalifikowanym zespołem. I nie tylko dzieciom, bo przecież Otylia Swim Tour to projekt skierowany również do rodziców i opiekunów, dla których przygotowujemy wykłady psychologa sportowego i dietetyka – mówi Otylia Jędrzejczak.

Podczas zajęć w sali pokazujemy różne ćwiczenia i staramy się, by je zapamiętały, dzięki czemu będą mogły korzystać z nich na co dzień. Dzięki tym ćwiczeniom poprawią technikę w pływaniu, ale także będą mogły poprawić np. swoje wady postawy, czy kondycję, siłę i wytrzymałość. Widać, że tym dzieciakom się chce uprawiać sport i to jest dla nas najlepsza nagroda – mówi trenerka przygotowania motorycznego Klaudia Koźbiał.

Niedzielne zajęcia odbędą się w kompleksie sportowym „Sójka” przy ul. Podgórnej 7. Uczestnicy zajęć będą ćwiczyć nie tylko pod okiem dużej grupy trenerów pływania, ale także ze specjalistami od przygotowania fizycznego. Dzieci otrzymają także pakiety startowe ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. HMS i AquaWave.

Zarówno ja, jak i nasi trenerzy, mamy nadzieję, że jeśli dziecko zapamięta choć jedno ćwiczenie od każdego z trenerów, to będzie to dobry wynik. Czasami trafiamy do tych samych miejsc, spotykamy dzieci, które już kiedyś były na naszych zajęciach i widzimy, że one pamiętają i wykorzystują ćwiczenia, które u nas zobaczyły – mówi najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Słupsk
1.6°C
wschód słońca: 07:42
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2023-02-04 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Słupski Inkubator Technologiczny -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany