30 marzec 2024

Awans do play off nie zależy już tylko od nas

zdjęcie: Awans do play off nie zależy już tylko od nas / pixabay/1034248
"Awans do fazy play off nie zależy już tylko od nas" - powiedział trener ekstraklasowych siatkarzy Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle Adam Swaczyna. Jego podopieczni w piątek niespodziewanie przegrali w swojej hali ze Ślepskiem Malow Suwałki (1:3).
REKLAMA

Był to ostatni mecz w hali "Azoty" w fazie zasadniczej rozgrywek. Kędzierzynianie rozegrają w jej trakcie jeszcze dwa wyjazdowe spotkania. Rywalami będą: Aluron CMC Warta Zawiercie i Jastrzębski Węgiel.

"Nawet jak wygramy dwa spotkania za trzy punkty, to możemy nie dostać się do fazy play off. Inna sprawa, że o zwycięstwa będzie bardzo trudno gdyż obie ekipy od dłuższego czasu pokazują dobrą siatkówkę. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale wierzę, że wszyscy w moim zespole są profesjonalistami" - powiedział Swaczyna. 

Wicemistrzowi Polski w tabeli zajmują dziewiąte miejsce (do fazy play off awansuje osiem drużyn).

"To był kolejny mecz w naszym wykonaniu, który przegrywamy przez to, że gorzej zaczynamy prezentować się w momencie gdy rywal stawia trudniejsze warunki. Dziś w drugim i czwartym secie prowadziliśmy, ale rywal nie odpuścił. Wywierał wyraźną presję i nie byliśmy wstanie utrzymać naszej dobrej dyspozycji" - powiedział po meczu opiekun kędzierzynian.

W ostatnim secie było 15:12, 22:21, ale po chwili 22:24. Ślepsk nie wykorzystał pierwszej okazji do zakończenia spotkania, ale w kolejnej akcji punkt na wagę zwycięstwa zdobył Ziga Stern. (PAP)
 

autor: Rafał Czerkawski

rcz/ sab/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Słupsk
2.5°C
wschód słońca: 05:36
zachód słońca: 20:04
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2024-04-21 16:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 17:00
miejsce
Hala Gryfia, Słupsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 18:30
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-25 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany