Sieć Przedsiębiorczych Kobiet zaprasza na bezpłatne wydarzenie: Make the change – Młodzi na rynku pracy!
fot. nadesłane

Co to jest?
Projekt, którego celem jest wsparcie osób wkraczających na ścieżkę zawodową, wyposażenie ich w odpowiednie umiejętności, narzędzia oraz pewność siebie.
Dla kogo?
Przeznaczony dla młodych osób oraz dla pracowników korporacji, ale również dla środowisk naukowych i przedsiębiorców zainteresowanych wyzwaniami młodych na rynku pracy.Cel projektu: wyposażyć młodych ludzi w kompetencje “przyszłości” i budować ich otwartość na zmiany.
W 2020 roku Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet w ramach projektu Biznes w Kobiecych Rękach i przy wsparciu finansowym Citi Foundation i Fundacji Citi Handlowy zrealizowała badanie Wyzwania młodych na rynku pracy oraz przeprowadziła konkurs Dziewczyny mają głos.Kluczowym wnioskiem okazał się fakt, że młodzi wkraczający na rynek pracy zmagają się z wieloma utrudnieniami oraz mierzą się z licznymi wyzwaniami.
Pojawiły się dodatkowe wyzwania w postaci znaczących zmian technologicznych, automatyzacji, znikania zawodów i pojawiania się nowych, pandemii oraz dotąd nieznanych wymagań na rynku pracy. Rosną oczekiwania względem umiejętności korzystania z nowych technologii, programów ale również z rozumieniem działań z wykorzystaniem Internetu i świeżego spojrzenia na rynek oraz dostrzegania nowych możliwości. Niepewna sytuacja na świecie (wojna w Ukrainie, pandemia), również wpływa na oczekiwania pracodawców oraz stwarza wyzwania dla pracowników.
Młodzi zadają sobie podstawowe pytania:
Którą drogą mam iść? Jaka przyszłość przede mną? Jak znaleźć pracę i jak jej szukać? Jaka w ogóle jest moja wymarzona praca? Czego mam się jeszcze nauczyć, a co jest moim atutem?
Opis projektu.
Projekt został podzielony na trzy etapy.Pierwszym z nich jest debata ekspertów z różnych środowisk na temat obecności młodych osób na rynku pracy i stojących przed nimi wyzwań. Rozmowę poprowadzi dziennikarz Jakub Sito, a wezmą w niej udział: Zuzanna Karcz - Popularyzatorka edukacji obywatelskiej, antydyskryminacyjnej i klimatycznej, Zofia Kierner - założycielka i CEO Fundacji Girls Future Ready, Marek Parzydło - partner w firmie doradczej Younicorn, GALLUP® Certified Strengths Coach, Katarzyna Talaga-Korcz - współwłaścicielka Design Thinking Institute, Ewa Jaczewska - ekspertka Fundacji Into the Future. W trakcie rozmowy ustalone zostaną główne problemy i trudności, które towarzyszą osobom rozpoczynającym ścieżkę zawodową.
Kolejnym etapem jest warsztat Design Thinking, którego celem jest praca nad wyzwaniami
w kontekście zatrudniania młodych z perspektywy pracodawcy oraz osób wchodzących na rynek pracy. W warsztacie weźmie udział 30 osób zróżnicowanych pod względem płci, wykształcenia, wieku, statusu zawodowego, które przejdą rekrutację prowadzoną przez Fundację.
Wypracowane pomysły będą prezentowane podczas Finału Make the change w formie sesji pitchingowych i pojawią się w raporcie podsumowującym projekt przygotowanym przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet. Wszystkie projekty zostaną zaprezentowane przed ekspertami, którzy wybiorą dwa z nich, które następnie zostaną nagrodzone podczas Finału wydarzenia 9 czerwca.
Plan projektu:
Make the change – Młodzi na rynku pracy! Debata ekspercka25.05.2022 - godz. 17:00-19:00; online
• Studiujesz, pracujesz, jesteś bezrobotny, borykasz się z wyzwaniami na rynku pracy, a może zastanawiasz się jak pozyskać młodych pracowników i na jakie rzeczy zwracać uwagę? Zapisz się na wydarzenie:
https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/mtc-mlodzi-na-rynku-pracy/
Warsztat Design Thinking - 7.06.2022 godz. 9:00-17:00 w Warszawie
• Chcesz wziąć udział w kreatywnym procesie twórczym pod okiem wykwalifikowanych facylitatorek Design Thinking i szukać realnych rozwiązań na trudności młodych na rynku pracy? Weź udział w rekrutacji do warsztatu:
https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/mtc-mlodzi-na-rynku-pracy/
Projekt jest BEZPŁATNY dzięki wsparciu finansowemu Citi Foundation i Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga.
Sieć Przedsiębiorczych Kobiet - sieć kobiet aktywnych zawodowo.
50 000 obserwatorek w mediach społecznościowych!
Fundacja, której celem jest wspieranie kobiet w budowaniu i rozwijaniu ich biznesów. W SPK wierzymy, że wyposażając kobiety w biznesie w ekspercką wiedzę i kontakty sprawimy, że będą sprawcze i niezależne finansowo.
Fundacja kompleksowo wspiera przedsiębiorczość kobiet poprzez: rozwijanie kobiecej społeczności zawodowej, mentoring, inicjowanie programów akceleracyjnych i biznesowych oraz popularyzowanie inwestowania przez kobiety. Przez 9 lat działalności udało się połączyć wiele aktywnych kobiet
i tym samym zbudować społeczność o wysokim potencjale biznesowym.
150 kobiet posiadających już bogate doświadczenie biznesowe dołączyło do Klubu Mentorek w ramach SPK i dzieli się swoją wiedzą z mniej doświadczonymi koleżankami. Zespół Sieci Przedsiębiorczych Kobiet zorganizował ponad 500 wydarzeń, w których wzięło udział 50 tys. osób.
PRZECZYTAJ JESZCZE