Praca artykuł sponsorowany
11 maj 2022

Bank Pekao - lider bankowości korporacyjnej w Polsce rusza z programem stażowym Corporate Banking Champions

zdjęcie: Bank Pekao - lider bankowości korporacyjnej w Polsce rusza z programem stażowym Corporate Banking Champions / pixabay/5395615
Maj to doskonały moment na to, by rozejrzeć się za ciekawymi wyzwaniami. Głodnych nowych doświadczeń, ambitnych studentów kierunków ekonomicznych zaprasza do siebie m.in. lider bankowości korporacyjnej w Polsce – Bank Pekao. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem, z którego dowiesz się, czym jest program stażowy Corporate Banking Champions oraz jakie możliwości daje współpraca z Bankiem Pekao. Być może ta szansa czeka właśnie na Ciebie? Sprawdź!Jak rozpocząć karierę w bankowości? Staż w banku Pekao

Szukając pracy w bankowości, warto mieć lub zdobyć wykształcenie kierunkowe. To właśnie do absolwentów i studentów ostatnich lat (4 i 5 roku) studiów skierowany jest najnowszy program stażowy Banku Pekao – Corporate Banking Champions.

Program ten będzie realizowany od czerwca 2022 roku, w formie hybrydowej i potrwa 4 miesiące. W jego ramach Bank planuje zatrudnić aż 15 najlepszych kandydatów, a docelowo - stażystów w różnych obszarach merytorycznych bankowości korporacyjnej, w tym m.in. w bankowości inwestycyjnej i finansowania nieruchomości, bankowości transakcyjnej, instytucji finansowych i powiernictwie, strategii i rozwoju bankowości korporacyjnej, rynków finansowych oraz strategicznych klientów korporacyjnych.

Dzięki zaangażowaniu uczestników stażu w konkretne projekty i pracę z wykwalifikowanymi przedstawicielami branży, zyskają oni unikalną możliwość wykorzystania dotychczas zdobytej wiedzy na studiach oraz rozwinięcia swoich umiejętności zawodowych, obserwując z bliska  pracę ekspertów bankowości korporacyjnej.

Bank Pekao - budujemy kariery

Wspomniany staż Corporate Banking Champions to nie pierwszy taki projekt w ramach Banku Pekao. Lider branży od lat bowiem organizuje programy stażowe dla utalentowanych studentów i absolwentów, którzy chcą stawiać pierwsze zawodowe kroki w sektorze bankowym. Potwierdzają to prawdziwe historie pracowników banku, którzy swoją karierę z Pekao zaczynali również od stażu.

Ja, aplikując na staż, miałam już za sobą pierwsze doświadczenia w branży. Wiedziałam, czego szukam i co mnie pasjonuje. Zdajemy sobie jednak sprawę, że często na staż aplikują osoby bez doświadczenia. Programy praktyk i staży w banku są również dla takich osób! Trzeba przecież jakoś zacząć i my chętnie w tym pomożemy. A chęć rozpoczęcia swojej ścieżki zawodowej z najlepszymi to wyraz ambicji, która jest także cechą charakteryzującą wielu naszych cennych ekspertów i menedżerów. Nie bójcie się, zgłaszajcie się i walczcie o swoje marzenia! – przyznaje Agata Dmowska, Menedżer w Zespole Partnerów HR Bankowości Korporacyjnej i Ryzyka w Banku Pekao.

Bank Pekao – wspólnie możemy więcej

W czerwcu 2021 roku przyjęta została Strategia ESG Banku Pekao na lata 2021-2024. Zgodnie z jej założeniami w jeszcze większym stopniu niż dotychczas bank angażuje się w projekty związane z transformacją energetyczną i klimatyczną Polski oraz projekty związane z ochroną środowiska. W oparciu o wiodącą pozycję Pekao na rynku bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, bank aktywnie uczestniczy w budowaniu i rozwoju sektora OZE w Polsce, m.in. poprzez oferowanie i organizację emisji obligacji zrównoważonego rozwoju. Jako pierwszy bank na rynku, Pekao brał udział w największych i najbardziej złożonych projektach ESG w Polsce.

Dołączając do Banku Pekao, nasi stażyści, a w przyszłości być może i współpracownicy mogą na żywo uczestniczyć w zrównoważonych projektach, a tym samym w zielonej transformacji gospodarki. Jako lider branży zaprojektowaliśmy oraz wdrożyliśmy kompleksową strategię ESG. Dzisiaj, będąc na etapie jej realizacji, możemy tworzyć nową, lepszą rzeczywistość. Zachęcamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do aplikowania na staż Corporate Banking Champions. To szansa, którą warto wykorzystać, by pracować z najlepszymi – przyznaje Aleksandra Kubasiewicz, Ekspert w obszarze Employer Brandingu w Banku Pekao.

Co należy wiedzieć aplikując na staż do banku Pekao?

Nim zaaplikujesz – dowiedz się więcej o przyszłym pracodawcy. To pozwoli Ci swobodniej odnaleźć się w kulturze organizacji. Jeżeli zostaniesz przyjęty do programu, bank przydzieli Ci specjalnego opiekuna, który wdroży Cię we wszystkie tajniki oraz wesprze w pierwszych tygodniach pracy.

Aplikując, sprecyzuj w jakim dziale chcesz pracować. Jeżeli masz szerokie zainteresowania, poinformuj o tym przyszłego pracodawcę. Ten przyglądając się Twojej aplikacji, oceni potencjał i zaproponuje odpowiednie miejsce.

Pamiętaj, że Twoje CV to Twoja wizytówka. Pierwsze dobre wrażenie robi się tylko raz! Zadbaj więc, by Twój życiorys był czytelny i zachęcający. Zwróć uwagę, by aplikując na staż do konkretnego działu, zawrzeć w swoim CV doświadczenie bądź informacje o aktywnościach, które potwierdzą, że chcesz iść właśnie w tym kierunku. Jeśli nie posiadasz jeszcze doświadczenia – zapisz swój cel zawodowy i pokaż przyszłemu Pracodawcy, co chcesz – z jego pomocą – osiągnąć. Bankowość kocha ambitnych ludzi!

Praca w banku pozwoli Ci na wykorzystanie wiedzy teoretycznej ze studiów. Weź jednak pod uwagę, że praktyka często wyprzedza wiedzę z książek. Przygotuj się na dużą dawkę ambitnych działań.

Dlaczego Pekao? Kilka faktów z historii banku

Bank Pekao został założony w 1929 roku i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 250 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, obsługuje ponad 6,1 mln klientów. Dzisiaj już co druga duża polska firma jest klientem Pekao, a w segmencie organizacji emisji obligacji korporacyjnych Bank Pekao ma blisko 39% udział rynkowy. Grupa Pekao była również zaangażowana w największą transakcję IPO w ubiegłym roku – ofertę publiczną spółki InPost.

W ramach obsługi klientów Sektora Publicznego Bank Pekao współpracuje z co czwartą gminą w Polsce, co trzecim powiatem oraz z 15 z 16 województw. Ponadto jest również wiodącym partnerem dla Uczelni Wyższych, w tym Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej.

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany również na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed).

Wszystkie obecnie trwające rekrutacje Banku Pekao można zobaczyć na stronie „Kariera na bank”.
Zapraszamy!
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Słupsk
0.2°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 16:42
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Słupski Inkubator Technologiczny -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 18:00
miejsce
Teatr Rondo, Słupsk, Mieczysława...
wstęp biletowany