24 wrzesień 2022

Przygotowaliśmy nowelizację ustawy o weteranach, aby docenić żołnierzy, którzy narażali swoje życie za Polskę

zdjęcie: Przygotowaliśmy nowelizację ustawy o weteranach, aby docenić żołnierzy, którzy narażali swoje życie za Polskę / fot. PAP
fot. PAP
Przygotowaliśmy kolejną nowelizację ustawy o weteranach, chodzi o to, żeby docenić tych żołnierzy, którzy za Polskę narażali swoje życie i zdrowie, służąc na misjach poza granicami kraju - poinformował w sobotę wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.
REKLAMA

W sobotę wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się w podwarszawskich Markach z weteranami biorącymi udział w zawodach sportowych "Wyzwanie weterana".

W trakcie swojego wystąpienia przypomniał, że w Wojsku Polskim jest ponad 31 tys. żołnierzy weteranów, a ponad 800 weteranów jest poszkodowanych. "Zadaniem państwa jest zapewnienie opieki tym ludziom" - mówił.

W tym kontekście nawiązał do znowelizowanej kilka lat temu ustawy o weteranach, która - jak zaznaczył - przez samych weteranów została określona jako "najlepsza w Europie".

Szef MON poinformował jednocześnie, że rządzący chcą pójść jeszcze krok dalej. "Przygotowaliśmy kolejną nowelizację tej ustawy polegającą na tym, aby dodatek finansowy dla żołnierzy weteranów był wypłacany nie tylko tym żołnierzom, którzy już odeszli ze służby, ale również tym, którzy wciąż służą w szeregach Wojska Polskiego" - powiedział.

Wicepremier zapewnił, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. "Chodzi o to, żeby docenić tych żołnierzy, którzy przecież za Polskę narażali swoje życie i zdrowie, służąc na misjach poza granicami kraju" - powiedział. Akcentował, jak bardzo ważna jest służba, co widać w kontekście bieżących wydarzeń na Ukrainie.

Błaszczak zaznaczał, że podstawowym zadaniem polskich władz jest wzmacnianie i budowanie siły Wojska Polskiego. "I to robimy" - zadeklarował.

Wicepremier dziękował również żołnierzom WP i życzył powiedzenia wszystkim uczestnikom sobotnich zawodów. (PAP)

autor: Daria Kania, Mikołaj Małecki

dka/ mml/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Słupsk
1.9°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:34
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2022-12-02 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-03 16:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-03 18:30
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-03 19:00
miejsce
Sala teatralna Zespołu...
wstęp biletowany