4 wrzesień 2021

Sobota pogodna w przeważającej części kraju

zdjęcie: Sobota pogodna w przeważającej części kraju / fot. PAP
fot. PAP
W przeważającej części Polski w sobotę będzie pogodnie i słonecznie. Tylko na północy kraju możliwe jest zachmurzenie duże i słabe opady deszczu - powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA

Jak przekazała w rozmowie z PAP dyżurny synoptyk IMGW, na większości obszaru Polski w sobotę będzie pogodnie i bez opadów deszczu. Jedynie w północnych województwach kraju przewidywane jest zachmurzenie duże z możliwymi niewielkimi opadami deszczu.

"Pogoda będzie zachęcała do wypoczynku na świeżym powietrzu, zwłaszcza na zachodnich i południowo-zachodnich częściach kraju, gdzie termometry wskażą maksymalnie 21 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej, ale bez opadów, będzie w centrum Polski. Tu przewidujemy maksymalnie 17-18 stopni. Najchłodniej będzie nad morzem - 16 stopni i na północnym wschodzie kraju, gdzie temperatura maksymalna w dzień wyniesie 15 stopni" - powiedziała synoptyk.

Wieczór także będzie pogodny i bez opadów, za wyjątkiem północnej części kraju, gdzie możliwe są sporadyczne i słabe opady deszczu. Ze względu na napływające do Polski powietrze pochodzenia arktycznego, po zachodzie słońca osoby przebywające na wolnym powietrzu muszą się liczyć z odczuwalnym chłodem. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Słupsk
1.9°C
wschód słońca: 07:40
zachód słońca: 16:30
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2023-02-04 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Słupski Inkubator Technologiczny -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany