22 marzec 2024

Złodziej zatrzymany, towar odzyskany, zarzut postawiony

fot. KMP w Słupsku
Trzy zarzuty kradzieży usłyszał mieszkaniec powiatu sławieńskiego. Jeden z nich dotyczy kradzieży przenośnego terminalu o wartości kilkunastu tysięcy złotych będącego na wyposażeniu sklepów. Funkcjonariusze Zespołu Wykroczeń Komisariatu Policji II w Słupsku, którzy realizowali czynności służbowe na terenie galerii handlowej zwrócili uwagę na podejrzanie zachowującego się mężczyznę niosącego drogie, elektroniczne urządzenie. Wylegitymowali go i ustalili, że chwilę wcześniej ukradł terminal z jednego ze sklepów. Za popełnione przestępstwa 30-latkowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Policjanci z Zespołu Wykroczeń Komisariatu Policji II w Słupsku, realizujący czynności służbowe na terenie jednej ze słupskich galerii handlowych zwrócili uwagę na idącego alejką w ich kierunku mężczyznę, trzymającego w ręce przenośny terminal. Na widok mundurowych, mężczyzna zaczął nerwowo zmieniać kierunek marszu. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec niego, wylegitymowali go i rozpytali na okoliczność posiadanego urządzenia. 30-latek twierdził, że drogi elektroniczny terminal znalazł w toalecie i postanowił go sobie wziąć. Mundurowi nie dali wiary tym tłumaczeniom i zaczęli sprawdzać, z którego ze sklepów mieszkaniec województwa zachodnio-pomorskiego, ukradł urządzenie. Po kilku minutach funkcjonariusze ustalili, w którym ze sklepów brakuje terminalu oraz, że jego wartość sięga kilkunastu tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali 30-latka i przewieźli go na komendę. Podczas wykonywanych w jednostce czynności procesowych, mieszkańca powiatu sławieńskiego rozpoznał jeden z funkcjonariuszy operacyjnych. Policjant na podstawie zebranych informacji powiązał tego mężczyznę z innymi kradzieżami, do których doszło na terenie Słupska. 30-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty kradzieży. Jeden dotyczący odzyskanego przez policjantów terminalu o wartości 13 tysięcy złotych, a dwa kolejne kradzieży w marketach spożywczych na kwotę ponad 1600 złotych. Za popełnione przestępstwa 30-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Słupsk
0.2°C
wschód słońca: 05:36
zachód słońca: 20:04
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2024-04-21 16:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 17:00
miejsce
Hala Gryfia, Słupsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 18:30
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-25 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany