8 grudzień 2022

Zarzut zabójstwa rodziców dla syna

zdjęcie: Zarzut zabójstwa rodziców dla syna / fot. PAP
fot. PAP
Zarzut zabójstwa matki i ojca usłyszał 32-letni syn ofiar – poinformował w czwartek PAP prokurator rejonowy w Cieszynie Andrzej Hołdys. Do zbrodni doszło we wtorek w jednym z domów w Jaworzynce w gminie Istebna.
REKLAMA

„Podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa. Wystąpiliśmy o jego tymczasowe aresztowanie. Nasz wniosek zostanie rozpatrzony przez sąd jeszcze w czwartek” – powiedział PAP prokurator Hołdys.

Szef prokuratury, z uwagi na dobro śledztwa, nie powiedział nic o okolicznościach zbrodni. Nie wiadomo też, czy podejrzany się przyznał do jej popełnienia.

Ciała 66-letniej kobiety i 64-letniego mężczyzny zostały znalezione w domu we wtorek wczesnym popołudniem przez członka rodziny. Zawiadomił policję. Krótko potem zatrzymany został 32-letni syn ofiar. W środę cieszyńska prokuratura rejonowa formalnie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci małżeństwa.

Cieszyński prokurator zarządził sekcję zwłok ofiar. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Słupsk
2.5°C
wschód słońca: 07:40
zachód słońca: 16:30
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2023-02-04 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Słupski Inkubator Technologiczny -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany