29 listopad 2022

Strzelanina w Straszynie - ranny policjant, zatrzymany mężczyzna zmarł

zdjęcie: Strzelanina w Straszynie - ranny policjant, zatrzymany mężczyzna zmarł / fot. PAP
fot. PAP
Strzelanina w Straszynie w gminie Pruszcz Gdańsku. Jak podało Radio Gdańsk do zajścia doszło w trakcie akcji zatrzymania podejrzanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Prokuratura potwierdziła, że doszło do użycia broni.
REKLAMA

Uzbrojeni policjanci we wtorek rano weszli do jednego z domów w Straszynie (woj. pomorskie). Mieli zatrzymać mężczyznę, który był podejrzewany o posiadanie broni i amunicji.

Jak ustaliła gdańska rozgłośnia po wejściu do domu zatrzymany mężczyzna miał chwycić za broń i strzelić w kierunku policjantów. Funkcjonariusze w obronie własnej również oddali strzały.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk potwierdziła PAP, że doszło do użycia broni. "Na miejscu są prokuratorzy i wykonywane są czynności" - zaznaczyła.

Rozgłośnia podała, że do zajścia doszło podczas akcji zatrzymania podejrzanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Wskazała również, że ranni zostali zatrzymywany mężczyzna i policjant z CBŚP. Obaj - jak ustaliło Radio Gdańsk - trafili do szpitala ale nie wiadomo, w jakim są stanie. Policjant ma prawdopodobnie postrzeloną rękę.

Jak dowiedziała się PAP mężczyzna strzelał z broni maszynowej, w wyniku odniesionych ran zmarł. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Słupsk
-0.3°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 16:42
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Słupski Inkubator Technologiczny -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 18:00
miejsce
Teatr Rondo, Słupsk, Mieczysława...
wstęp biletowany