2 grudzień 2022

Strażacy dogaszają pożar budynku z mieszkaniami dla obywateli Ukrainy

zdjęcie: Strażacy dogaszają pożar budynku z mieszkaniami dla obywateli Ukrainy / fot. PAP
fot. PAP
Strażacy dogaszają pożar budynku gospodarczego, który został przerobiony na mieszkania dla obywateli Ukrainy w miejscowości Wrzeście. Konstrukcja obiektu uległa zniszczeniu, budynek nie nadaje się do zamieszkania – powiedziała PAP w piątek st. kpt. Iwona Lenart z KM PSP w Słupsku.
REKLAMA

15 strażackich zastępów, w tym wszystkie z PSP w Słupsku i kilka z okolicznych OSP, pracowało przy gaszeniu pożaru, który wybuchł w piątek ok. godz. 15 w miejscowości Wrzeście przy ul. Spacerowej (pow. słupski, woj. pomorskie).

Płonął budynek gospodarczy, który został przerobiony przez właściciela na mieszkania dla obywateli Ukrainy. Obiekt zamieszkany był przez 33 osoby. 31 ewakuowało się przed przybyciem straży pożarnej, a dwóch nie było na miejscu, gdy doszło do pożaru. To była mama, która pojechała do szkoły po dziecko.

"Trwa już dogaszanie pogorzeliska. Strażacy jeszcze sprawdzą kamerą termowizyjną temperaturę pogorzeliska i gdy będzie wystarczająco niska, po zakończeniu działań przekażą teren właścicielowi. Konstrukcja tego budynku została zniszczona. Obiekt nie nadaje się do zamieszkania" – poinformowała PAP st. kpt. Lenart.

Dodała, że strażakom udało się obronić przed ogniem sąsiednie budynki. "Nie zostały objęte pożarem" – przekazała st. kpt. Lenart.

Na czas prowadzenia najbardziej intensywnych działań przez straż pożarną, gdy do akcji skierowane zostały wszystkie zastępy PSP ze Słupska, trzy jednostki ochotnicze przejęły kontrolę nad bezpieczeństwem pożarowym w mieście.

Dochodzenie w sprawie przyczyn wybuchu pożaru będzie prowadziła słupska policja.

Jak podaje portal GP24.pl, gmina Słupsk dostarczyła obywatelom Ukrainy koce, ręczniki i produkty pierwszej potrzeby. - Mamy też deklarację od właściciela obiektu, że poszkodowani mają gdzie spędzić noc, choć przygotowaliśmy nasze świetlice na taką potrzebę - zapewniła wójt Barbara Dykier.(PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Słupsk
0.2°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 16:42
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Słupski Inkubator Technologiczny -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 18:00
miejsce
Teatr Rondo, Słupsk, Mieczysława...
wstęp biletowany