22 marzec 2024

Sprzedał 16-latkom produkty z nikotyną; grozi mu grzywna

zdjęcie: Sprzedał 16-latkom produkty z nikotyną; grozi mu grzywna / pixabay/933237
Kilkutysięczna grzywna grozi sprzedawcy z kiosku w Bytowie, w którym dwóch 16-latków kupiło wkłady z nikotyną do e-papierosów i napoje energetyzujące. Mężczyzna przyznał policjantom, że nie sprawdził wieku kupujących.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w czwartek. Służby prasowe bytowskiej policji poinformowały w piątek, że funkcjonariusze patrolujący ulice Bytowa zauważyli, że w jednym z kiosków młodzież kupuje produkty z nikotyną i napoje energetyzujące.

Dwaj wylegitymowani chłopcy mieli po 16 lat, a zgodnie z przepisami wyroby takie mogą kupować tylko osoby pełnoletnie.

„Sprzedawca przyznał policjantom, że nie zweryfikował wieku chłopców i sprzedał im zabronione produkty” – podała bytowska policja.

Na miejsce wezwani zostali rodzice chłopców.

Za sprzedaż wyrobów tytoniowych i napojów energetycznych osobom nieletnim sprzedawcy grozi nawet kilkutysięczna grzywna. Sprawą dwóch 16-latków zajmie się sąd rodzinny. (PAP)

Autorka: Inga Domurat

ing/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Słupsk
2.5°C
wschód słońca: 05:36
zachód słońca: 20:04
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2024-04-21 16:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 17:00
miejsce
Hala Gryfia, Słupsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 18:30
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-25 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany