18 listopad 2022

Policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli i był nietrzeźwy.

zdjęcie: Policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli i był nietrzeźwy. / fot. KMP w Słupsku
fot. KMP w Słupsku
Funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji I w Słupsku zatrzymali 30-letniego kierowcę z Gminy Kobylnica, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, badanie alkomatem wykazało, że pił alkohol, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za złamanie sądowych zakazów.
REKLAMA

Wczoraj, chwilę przed północą kryminalni z Komisariatu Policji I w Słupsku podjęli próbę zatrzymania do kontroli seata. Policjanci wydali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, jednak kierowca zamiast się zatrzymać gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Próba ucieczki 30-letniego kierowcy okazała się nieskuteczna, po kilku minutach mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę. W trakcie interwencji kryminalni wyczuli od niego alkohol, a badanie alkomatem wskazało wynik 1,2 promila. Funkcjonariusze sprawdzili kierowcę w policyjnym systemie informatycznym, gdzie ustalili, że mieszkaniec Gminy Kobylnica nie posiada prawa jazdy i jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 109 dni, za popełnione wcześniej przestępstwa.

30-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę. Najbliższy czas spędzi w areszcie. Nie uniknie odpowiedzialności za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli za co grozi kara do 5 lat więzienia, jazdę w stanie nietrzeźwości, a także za brak uprawnień do kierowania.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Słupsk
-6.2°C
wschód słońca: 08:00
zachód słońca: 15:27
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-11 12:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-11 18:00
miejsce
Teatr Rondo, Słupsk, Mieczysława...
wstęp biletowany