29 grudzień 2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszej i apelują o ostrożność na drodze i korzystanie z odblasków

fot. KMP w Słupsku
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj ok. godz. 7.00 w Słupsku na ul. Sobieskiego. Prawdopodobnie ograniczona widoczność przyczyniła się do potrącenia 52-latki korzystającej z przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze ustalają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność na drodze.
REKLAMA

Funkcjonariusze słupskiej komendy pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj ok. godz. 7.00 na przejściu dla pieszych przy ul. Sobieskiego w Słupsku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 72-letni kierujący pojazdem marki Toyota, jadąc w kierunku ul. Szczecińskiej, nie ustąpił pierwszeństwa 52-letniej kobiecie korzystającej z przejścia dla pieszych. W wyniku zdarzenia piesza została przewieziona do szpitala.

Na miejscu pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego i funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zrobili jego oględziny, zrobili zdjęcia, szkic sytuacyjny, przesłuchali uczestnika. Zebrany materiał dowodowy, jak i wyniki kolejnych prowadzonych przez policjantów czynności posłużą śledczym do pozostałych ustaleń na temat okoliczności wypadku.

Policjanci przypominają:

Kierujmy się zasadą szczególnej ostrożności i zasadą ograniczonego zaufania. Zwracajmy szczególną uwagę na miejsca w rejonie przejść dla pieszych. Ograniczona widoczność i brak odblasku u pieszego są ostatnio częstymi przyczynami potrąceń. Nie zapominajmy o elementach odblaskowych. Pamiętajmy, że pieszy, który porusza się po ciemnej drodze lub w miejscach niedoświetlonych bez odblasków jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20-30 metrów. Natomiast jeśli pieszy posiada elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 m. Pamiętajmy, że odblask może niekiedy uratować życie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2021-04-17 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-24 17:30
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-24 20:30
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-14 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany