12 wrzesień 2022

Policjanci rozpoznali bałagan i zatrzymali złodzieja foto-pułapki.

zdjęcie: Policjanci rozpoznali bałagan i zatrzymali złodzieja foto-pułapki. / fot. KMP w Słupsku
fot. KMP w Słupsku
Policjanci z Komisariatu Policji w Główczycach zatrzymali mieszkańca Gminy Potęgowo, który w ubiegłym tygodniu ukradł z lasu foto-pułapkę, która miała rejestrować osoby podrzucające śmieci. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom mundurowych urządzenie zostało odzyskane, a 69-latek odpowie za popełnione przestępstwo. Za kradzież grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W ubiegły czwartek na profilu społecznościowym Urzędu Gminy w Potęgowie pojawiła się informacja, że z terenu leśnego została skradziona foto-pułapka, która miała rejestrować osoby podrzucające śmieci do lasu. Jednak ukradzione urządzenie dalej działało i wysyłało zdjęcia z miejsca zamieszkania złodzieja. Urzędnicy dali złodziejowi czas na zwrot foto-pułapki, a jeżeli do tego nie dojdzie, sprawę planowali zgłosić na Policję.

Funkcjonariusze nie czekali na upłynięcie tego terminu i zaczęli ustalać, kto może mieć związek z kradzieżą urządzenia. Dokładnie zapoznali się z wykonanymi przez foto-pułakę zdjęciami i rozpoznali na nich pomieszczenia, w których jak się okazało kilkukrotnie wcześniej byli. W poniedziałek rano policjanci zapukali do domu 69-letniego mieszkańca Gminy Potęgowo, w którym zastali dokładnie taki sam bałagan, jak ten na zdjęciach, a w trakcie przeszukania znaleźli foto-pułakę. Mężczyzna, który w przeszłości był już karany za kradzieże został zatrzymany.


Dzięki szybkim i skutecznym działaniom funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Główczycach, urządzenie o wartości 2000 zł zostało odzyskane. 69-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Słupsk
15.8°C
wschód słońca: 06:57
zachód słońca: 18:24
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2022-10-04 20:00
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-05 20:00
miejsce
Domówka, Słupsk, ul. Tuwima 17
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-06 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany