25 marzec 2024

Po policyjnym pościgu zatrzymano 17-letniego kierowcę i młodszego pasażera

zdjęcie: Po policyjnym pościgu zatrzymano 17-letniego kierowcę i młodszego pasażera / pixabay/3566290
Policjanci z Kościerzyny po pościgu zatrzymali 17-latka, który kierował samochodem, nie mając uprawnień. Na miejscu pasażera siedział jego o rok młodszy kolega. W trakcie ucieczki obaj porzucili samochód i ukryli się w lesie.
REKLAMA

Pościg za kierowcą fiata stilo rozpoczął się na ul. Kartuskiej w Kościerzynie (Pomorskie). Kierujący zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez funkcjonariuszy, przyspieszył i zaczął uciekać. W miejscowości Gołubie Kaszubskie, kierujący i pasażer porzucili samochód i zaczęli uciekać pieszo do pobliskiego lasu.

"Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali 16-letniego pasażera oraz 17-letniego kierującego" - relacjonował oficer prasowy kościerskiej policji asp. szt. Piotr Kwidziński.

Wyjaśnił, że do zdarzenia doszło w ubiegły piątek rano. Po zatrzymaniu obaj mężczyźni zostali przewiezieni do komendy w Kościerzynie.

Mundurowi ustalili, że 17-letni kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem i posługiwał się podrobionymi tablicami rejestracyjnymi. Trafił do policyjnego aresztu.

Oficer prasowy dodał, że kierujący odpowie za popełnienie przestępstwa niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz posługiwanie się podrobionymi tablicami rejestracyjnym, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Sprawca został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Słupsk
0.2°C
wschód słońca: 05:36
zachód słońca: 20:04
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2024-04-21 16:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 17:00
miejsce
Hala Gryfia, Słupsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 18:30
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-25 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany