Pijany kierowca zatrzymany przez słupskich policjantów - trafi do więzienia
W sobotę rano policjanci słupskiej drogówki, na jednej z dróg szutrowych łączących miejscowości w Gminie Główczyce zatrzymali do kontroli kierującego fordem. Mundurowi w trakcie rozmowy z kierującym wyczuli od niego alkohol, a obok miejsca kierowcy zauważyli otwartą puszkę z piwem, które według ustaleń mundurowych 39-latek pił podczas jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się blisko 2,7 promila alkoholu. Po sprawdzeniu mieszkańca Gminy Główczyce w policyjnym systemie informatycznym funkcjonariusze ustalili, że posiada on sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie mundurowi prowadzili z nim dalsze czynności procesowe.
Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy został przekazany do sądu, który już następnego dnia w postępowaniu toczącym się w trybie przyspieszonym uznał 39-latka za winnego popełnionych czynów i zdecydował o karze 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec Gminy Główczyce musi również wpłacić 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także 6 tysięcy złotych w związku przepadkiem równowartości pojazdu.
Policjanci przypominają – nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drogach. Każda osoba, która decyduje się wsiąść „za kółko” po alkoholu, musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami.