29 listopad 2022

Areszt dla 37-latka podejrzanego o włamania na myjnie samochodowe.

zdjęcie: Areszt dla 37-latka podejrzanego o włamania na myjnie samochodowe. / fot. KMP w Słupsku
fot. KMP w Słupsku
Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 37 lat podejrzewanych o włamania do kasetek z pieniędzmi na myjniach samochodowych w Ustce i okolicach. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a wobec starszego z mężczyzn sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 1 miesiąca. Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W ciągu ostatnich kilku tygodni funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ustce otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do kasetek z pieniędzmi na bezdotykowych myjniach samochodowych znajdujących się w Ustce i na terenie Gminy Ustka. Na miejscach tych zdarzeń pracowali policjanci, którzy zabezpieczali ślady, wykonywali oględziny i analizowali monitoringi tak, aby jak najszybciej zatrzymać osoby odpowiedzialne za ten proceder. W wyniku prowadzonych intensywnych czynności operacyjnych mundurowi wytypowali dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tymi przestępstwami. W piątek wieczorem policjanci zatrzymali 20 i 37-latka. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Ustki, którzy zostali przesłuchani w komendzie. W wyniku pracy policjantów część ze skradzionych z kasetek pieniędzy została odzyskana.


Podejrzani o ten proceder mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Młodszy z mężczyzn jeden zarzut, a jego starszy kolega 4 zarzuty. Sąd zastosował wobec starszego z nich tymczasowe aresztowanie na okres jednego miesiąca. Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Słupsk
0.2°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 16:42
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Słupski Inkubator Technologiczny -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 18:00
miejsce
Teatr Rondo, Słupsk, Mieczysława...
wstęp biletowany