29 marzec 2024

25-latek o pomoc ucieczce przed drogówką poprosił policjanta

zdjęcie: 25-latek o pomoc ucieczce przed drogówką poprosił policjanta / pixabay
Kierujący mercedesem 25-latek z powiatu lęborskiego w okolicy Redzikowa przekroczył prędkość i uciekając przed policją, uderzył w znak drogowy. Zbiegł z miejsca kolizji. Chciał się gdzieś ukryć. O pomoc poprosił policjanta – poinformowała w piątek słupska policja.
REKLAMA

W czwartkowe popołudnie 25-latek z powiatu lęborskiego, jadąc mercedesem w okolicach Redzikowa, o 30 km przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym – poinformował oficer prasowy KMP w Słupsku mł. asp. Jakub Bagiński

Nie zatrzymał się do kontroli. Rozpoczął ucieczkę. Po kilkuset metrach uderzył w znak drogowy, więc porzucił samochód i uciekał pieszo. Wszedł na przypadkowo wybraną posesję i poprosił jej właściciela, który pracował w ogrodzie, o ukrycie. Mówił, że ścigają go napastnicy. Znalazł schronienie w garażu, dostał szklankę wody i zaczął swobodniej rozmawiać z właścicielem posesji. Wtedy gospodarz ustalił prawdziwy powód ucieczki.

Poinformował 25-latka, że jest policjantem. „Uświadomił go, jakie konsekwencje grożą za popełnione przez niego wykroczenia. Powiedział, że policjanci i tak wiedzą, kto kierował samochodem, a ukrywanie się nie zniesie z niego odpowiedzialności, tylko opóźni zatrzymanie. 25-latek po rozmowie z mundurowym uznał, że najlepszą decyzją będzie poinformowanie funkcjonariuszy, gdzie się ukrył, a następnie powrót na miejsce zdarzenia” – poinformował mł. asp. Bagiński.

25-latek został ukarany mandatem w wysokości 400 zł za przekroczenie prędkości i mandatem na 5 tys. zł za spowodowanie kolizji drogowej. Ukaraniem za brak uprawnień do prowadzenia samochodu i niezastosowanie się do wydawanych przez policjantów poleceń zajmie się sąd. (PAP)

Autorka: Inga Domurat

ing/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Słupsk
2.5°C
wschód słońca: 05:36
zachód słońca: 20:04
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2024-04-21 16:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 17:00
miejsce
Hala Gryfia, Słupsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 18:30
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-25 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany