13 marzec 2024

W Trójmieście w dniu wyborów będzie darmowa komunikacja miejska

zdjęcie: W Trójmieście w dniu wyborów będzie darmowa komunikacja miejska / pixabay/4154167
Władze Gdańska, Gdyni i Sopotu zapowiedziały w środę, że 7 kwietnia - w dniu wyborów samorządowych w Polsce - mieszkańcy trzech miast będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.
REKLAMA

O wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej w dniu wyborów samorządowych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie poinformowali w środę prezydenci tych miast: Aleksandra Dulkiewicz, Wojciech Szczurek i pełniąca funkcję prezydentki Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim.

"Wspólnie podjęliśmy decyzję, by 7 kwietnia komunikacja miejska w Trójmieście była bezpłatna" - powiedziała Dulkiewicz.

Jej słowa potwierdził prezydent Szczurek, który podkreślił, że "układ komunikacyjny w tych miastach to systemem naczyń połączonych". "Chcemy pomóc mieszkańcom naszych miast, by aktywnie wzięli udział w wyborach oraz łatwo i komfortowo dotarli do lokali wyborczych" - przekonywał.

Prezydent Dulkiewicz dodała, że w Gdańsku, w wyborczą niedzielę, uruchomionych zostanie siedem dodatkowych połączeń autobusowych. "Sześć z nich to będą linie, które funkcjonują jedynie w dni powszednie. Oprócz tego uruchomiona zostanie specjalna linia 501, która w dzielnicy Orunia - Św.Wojciech - Lipce dowiezie mieszkańców do lokalu przy ulicy Smoleńskiej" - doprecyzowała.

Mieszkańcy Sopotu na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej organizowanej przez Gdańsk i Gdynię. Magdalena Czarzyńska-Jachim przekonywała mieszkańców do wzięcia udział w głosowaniu. "Tak jak podczas wyborów parlamentarnych samorządowcy w całej Polsce zachęcali do udziału w nich, żeby frekwencja była jak najwyższa, tak teraz zachęcamy naszych mieszkańców do udziału w bardzo ważnych wyborach – wyborach samorządowych" - powiedziała.

Do gdańskich i gdyńskich lokali wyborczych, bezpłatnie zostaną dowiezieni mieszkańcy z niepełnosprawnościami, którzy nie czują się na siłach, by samodzielnie dotrzeć na wybory.

W Gdyni zamówienia na przewóz można składać od 4 marca pod numerem telefonu 58 623 50 78 lub 507 499 911, w dni powszednie w godz. od 6.30 do 19.00, a w soboty i niedziele w godz. od 9 do 17. W niedzielę wyborczą zamówienie transportu oraz przewóz niepełnosprawnych wyborców odbywać się będzie w godz. od 7 do 21.

Natomiast w Gdańsku potrzebę skorzystania z przewozu można zgłosić od 1 do 7 kwietnia włącznie - dzwoniąc na numer Gdańskiego Centrum Kontaktu 58 524 45 00 lub wysyłając mail na adres: kontakt@gdansk.gda.pl.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Słupsk
2.5°C
wschód słońca: 05:36
zachód słońca: 20:04
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2024-04-21 16:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 17:00
miejsce
Hala Gryfia, Słupsk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 18:30
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-25 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany