27 listopad 2022

Białoruska propaganda fałszuje rzeczywistość nt. roli Białorusi w wojnie przeciwko Ukrainie

zdjęcie: Białoruska propaganda fałszuje rzeczywistość nt. roli Białorusi w wojnie przeciwko Ukrainie / fot. PAP
fot. PAP
Białoruska propaganda kontynuuje fałszowanie rzeczywistości, w szczególności na temat roli Białorusi w wojnie przeciwko Ukrainie - ocenił w niedzielę na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn
REKLAMA

"Na stronie Białoruskiego Komitetu Granicznego opublikowano komunikat, w którym Mińsk informuje o rzekomo masowej migracji Ukraińców na Białoruś" - napisał na Twitterze Stanisław Żaryn. Zaznaczył, że w jego opinii propaganda białoruska kontynuuje fałszowanie rzeczywistości, w szczególności na temat roli Białorusi w wojnie przeciwko Ukrainie.

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP pod wpisem zamieścił grafikę i wskazał, że pokazano w niej fałszywe liczby ukraińskich uchodźców, którzy mieli wyjechać na Białoruś. "Zgodnie z informacją na temat ruchu migracyjnego na Białoruś miało trafić ponad 60 tys. Ukraińców, w tym niemal 40 tys. miało jechać przez Polskę" - podał Żaryn.

Dodał, że białoruska propaganda sugeruje kolejny raz, że Ukraińcy uciekający przed agresją Rosji szukają schronienia na Białorusi, traktując ten kraj jako bezpieczniejszy niż kraje UE. "Mińsk wprost wskazuje, że uchodźcy ukraińscy przybyli na Białoruś przez kraje Unii" - napisał Żaryn.

Podkreślił też, że "Mińsk kontynuuje próby manipulowania obrazem działań Białorusi. Od początku wojny Rosji przeciwko Ukrainie Białoruś angażuje się w konflikt, przekazując Rosji broń oraz udostępniając terytorium do atakowania UA" - ocenił Żaryn. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Słupsk
-0.3°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 16:42
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupsku

kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Słupski Inkubator Technologiczny -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Polska Filharmonia "Sinfonia...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:30
miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 18:00
miejsce
Teatr Rondo, Słupsk, Mieczysława...
wstęp biletowany